" />

 Озимий часник Рокамболь

Цибуля зі смаком часнику це досить рідкісне явище, називається такий сорт Рокамболь, глянувши на який не відразу можна визначити до якої культури він належить. Він є чимось проміжним між цибулею пореєм і часником.    

 Гармонійний смак м'якоті поєднує в собі дивовижну композицію цибулі та часнику. Страви, в які додано овоч, мають особливий, ні з чим не порівнянний пікантний смак.    

Головка дуже велика, якщо порівнювати з іншими сортами - діаметр може перевищувати 10см! Середня вага - 300-450 грам в залежності від місця посадки, але нерідко вага головки може досягати 600-650 грам. У голівці може бути 2-6 повноцінних, великих зубчики вагою по 50-70 грам кожен. Смак напівгострий, аромат не сильно різкий    Урожай (головки) з зубків посаджених восени викопують в липні, при пожовтінні нижнього листя. Урожай посаджених зубків навесні,збирають в серпні - вересні.    Садять його восени (жовтень-листопад) або навесні (березень-квітень), на глибину 10-15см, відстань між рослинами 20-35см. 

 Зібраний і правильно висушений урожай при кімнатній температурі зберігається до березня - квітня місяця.    При зберіганні в холодних умовах (температура 0 + 3 і вологості повітря 50-70%) урожай можна зберегти без втрати споживчих якостей на протязі до 10 місяців.    З зубків посаджених восени, виростають більші головки ніж у посаджених навесні. При густоті посадки 20-40 рослин на квадратний метр здатний дати урожай в 7-14кг на кв. метр  

Вирощувати часник Рокамболь можна з діток (повітряних бульбочек), які виростають на нижній частині рослини або з зубків головки. Для початку з коренів збираються дітки часнику (дітки). Їх саджають навесні або під зиму (як правило, проростає сорт в будь-якому з варіантів). За один рік з дітки виростає зуб розміром з куряче яйце або більше, на вигляд схожий на цибулину. І тільки, якщо посадити її повторно на наступний рік, з неї виростає напівкілограмовий часник, розділений на окремі зубчики. Важливо відзначити, що в їжу можна вживати і дворічний часник, розділений на зубці і однолітку - поодинці, зуб, що виходить при першій посадці. Саме тому більшість дачників не ускладнювати собі роботу і їдять їх відразу ж після першого року вирощування.

Теги: Озимий часник Рокамболь