0.00 грн.
Зробити замовленняСульфат марганцю – блідо-рожеве кристалічна речовина. Вміст магнію Мп ― 32%.
Марганець сірчанокислий – добриво марганцевий, серосодержащие. Застосовується в основний прийом внесення спільно з азотними, фосфорними і калійними добривами, а також в якості підгодівлі протягом вегетаційного періоду. Отримують з природного двоокису марганцю або з бідних руд.
Нестача марганцю найчастіше проявляється на чорноземах і дерново-карбонатних ґрунтах з нейтральною або лужною реакцією, особливо на піщаних і супіщаних, а також на карбонатних торфовищах. Дерново-підзолисті кислі ґрунти характеризуються високим вмістом рухомого (обмінного) марганцю, тому застосування марганцевих добрив на цих ґрунтах може надати негативну дію, так як надлишок марганцю шкідливий для рослин. При вапнуванні кислих грунтів внесення марганцевих добрив дає позитивний ефект.
Застосовують як мікродобрива. В овочівництві захищеного грунту використовується для основної заправки грунтів. Кристалічна і повільно діюча форма сприяють рівномірному розподілу добрива і тривалому його дії в ґрунті.
Недолік марганцю викликає хлороз: молоді листки дрібні, слабо мармурової забарвлення з плямами, а старі — бліді і жовті між жилками і швидко відмирають. Рослини затримуються в рості і цвітінні. Молоді гілки всихають.
Дослідженнями встановлено, що марганець не тільки позитивно впливає на утворення хлорофілу у рослин, але і зменшує його руйнування, особливо в нічний час.
Марганець значно підвищує стійкість сільськогосподарських рослин до різного роду захворювань (в томатів — до бурої плямистості пшениці до фузаріозу та бурої іржі листя), лежкість сільськогосподарської продукції під час зберігання.
В залежності від виду рослин і умов виростання, обробітку вміст марганцю в них коливається від 10 до 1000 мг в 1 кг сухої речовини. Особливо багато марганцю в рослинах на кислих ґрунтах. Різкої різниці в кількості марганцю у однодольних і дводольних рослин немає, проте багато видів дводольних все ж багатша марганцем. Надземні органи містять більше марганцю, ніж коріння, при цьому в насінні кількість елемента дещо менше, ніж у вегетативних органах.
Залежно від типу ґрунту і умов виростання застосування сульфату марганцю підвищує урожай коренеплодів на 25-40 ц/га, при цьому вміст цукру в коренях збільшується від 0,3 до 0,95%. На чорноземних ґрунтах урожай винограду збільшується на 20-30%, цукристість ягід — на 1-2,5%, також знижується кислотність соку.
Так же применяют для основного внесения в почву в норме 3-7 кг/га (в зависимости от агрохимических показателей почв). Чтобы равномерно распределить по площади, его смешивают с азотными, фосфорными или калийными удобрениями. Вне корневую подкормку растений проводят 0,05-0,1%-ным раствором сульфата марганца. Она более эффективна на виноградниках и плодовых насаждениях.
Корневые подкормки (совместно с азотными удобрениями):
огурцы — 3-5 г/10 м2 (3-5 кг/га), 1 раз в 10-15 дней
томаты — 3-5 г/10 м2 (3-5 кг/га), 1 раз в 10-20 дней
У захищеному грунті добриво застосовується у вигляді водного розчину концентрацією 0,1-0,2% через системи поливу, дощування або крапельного поливу.
При роботі дотримуватися правил гігієни!
Немає відгуків про цей товар.
Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.